Історія пансіонату Славський

Історія розвитку відпочинкового туризму та гірських видів лижного спорту в районі Славських Карпат почалася досить давно, ще в 18 ст, коли Галичина входила до складу Австро-Угорської імперії.

В той час Славські гори і ліси належали австрійським підприємцям Гределю і Шмідту. Ними було збудовано велику кількість пансіонатів в яких відпочивали і лікувалися тисячі бажаючих з цілої Європи.

Ще в 20-30 х роках 19 ст. в Славському було споруджено витяги та трампліни на горі Погар. На горах Погар та Ільза проводилися змагання з лижних видів спорту.

Природне розташування хребтів Бескидів та Горганів навколо Славського створило унікальний місцевий мікроклімат, який забезпечує постійну безвітряну погоду з великою кількістю снігових опадів зимою та стабільним утриманням снігу майже до квітня місяця

Особливого розвитку Славське почало набувати в 1970-1980 роках. На схилах Славських гір було збудовано більше десяти сучасних витягів для гірськолижників, організовано кілька дитячих спортивних шкіл з гірських лиж.

До кінця вісімдесятих років 20 ст. Славське перетворилося в основний гірськолижний центр колишнього Радянського Союзу. Тут проводилися щорічні чемпіонати СРСР та України, а також міжнародні змагання. Траси на схилах гори Тростян були поза конкуренцією в порівнянні з гірськолижними трасами інших регіонів СРСР.

Історія пансіонату "Славський" сягає своїм корінням в далекий 1989 рік. Тоді він задумувався як оздоровчий комплекс тресту "Дрогобичпромстрой" (збудований за солідну суму - 2,5 мільйони рублів).

"Славський" обладнали найсучаснішими медкабінетами, залами лікувальної фізкультури, акватерапевтичними ванними кімнатами. Подбали і про дозвілля: відеосалон, більярд, прокат спортивного інвентаря, власний гірськолижний витяг.

Минають роки, пансіонат "Славський" став серцем прекласного містечка на честь якого він був названий. Працюючи, він долучився до історії одного з найкрасивіших куточків Карпат, рекреаційна база якого вабить туристів не лише з усієї України але і з далекого зарубіжжя.